Květen 2008

Spinning spálí stresy i kalorie

26. května 2008 v 12:31
Popularita spinningu rychle roste. Je hitem fitnesscenter. Někoho láká, že na něm může propotit triko, odreagovat se a zlepšit kondici. Jinému se líbí, že intenzivně spaluje kalorie, a tedy přebytečné tuky.

Dobře kryjící a zpevňující oblečení je přesně to, co žena potřebuje, když je při spinningu skloněná nad svým kolem. Speciální řada oblečení Nike pro spinning je nejen vysoce účelná, ale obsahuje i několik trendy prvků.
Do spinningu se mohou pustit lidé prakticky všech věkových i váhových kategorií.

Zhubněte do plavek

25. května 2008 v 12:28
Řiďte se tipy hvězd a uvidíte, že letos na pláži zazáříte v plavkách s dokonalou postavou, po které zatouží nejeden muž! Není to nic těžkého, stačí se držet námi navrženého jídelníčku a splnit nenáročný cvičební plán. Pak už jen stačí koupit si nové plavky a užívat si, užívat si, užívat si...

Jak spálíme 100kcal

24. května 2008 v 13:41 | http://cyber-angel.blog.cz/
10 min skákání přes švihadlo
13 min běh (8km/h), spinning, squash
14 min tae-bo, plavání, volejbal
15 min tanec, rychlá chůze, kick box aerobik, horská turistika
20 min venčení psa, volejbal
25 min nakupování
30 min procházka
34 min úklid
38 min vaření
41 min vysávání
51 min řízení auta
1hod, 5min psaní na stroji
1hod 48min spánek

Zažívání v pohodě

23. května 2008 v 13:37
Jak dát tělo do pořádku po zimě, aby zase fungovalo tak, jak má? vyzkoušejte 5 jednoduchých kroků. Cítíte se začátkem jara těžce, nafoukle a máte celkově rozhozené zažívání? Stačí málo a své zažívání dostanete opět do pohody.

1. NAPIJTE SE

Každý den byste měli vypít minimálně 30-35 ml tekutin na 1 kg vaší tělesné váhy. Je důležité myslet na to, že tělo kolikrát potřebuje více tekutin, než mu dopřáváme. Jen málokdo dodržuje správný pitný režim a buď pije málo, nebo naopak pije hodně, ale nevhodné nápoje, jako jsou káva, sladké limonády nebo sladké džusy.
Vhodnější jsou obyčejná voda bez bublinek, ovocný nebo bylinkový čaj, 100% ovocné nebo zeleninové šťávy, které můžete případně ředit vodou. Pokud přece jen máte rádi kávu, dejte si k jednomu šálku alespoň jednou tolik vody. A ještě jeden tip na závěr. Nečekejte, až budete mít žízeň. Pijte průběžně, během celého dne.

2. PROČISTĚTE SI TĚLO

Každý den byste měli sníst 2 porce čerstvého ovoce, 3 porce čerstvé zeleniny a 1 porci cereálií. Všechny totiž obsahují vlákninu, která dokáže urychlit odstraňování toxických a odpadních látek a zlepšit vyprazdňování. Navíc díky ovoci a zelenině dodáte tělu potřebné vitaminy a minerální látky, ale také antioxidanty. Díky vláknině také získáte větší pocit sytosti, takže nebudete muset jíst tak velké porce, na jaké jste byli zvyklí.

Zhřešila jste při dietě? Nevadí, nikdo není dokonalý!

22. května 2008 v 12:09
Stává se vám často, že dietu porušíte a následně vás provází výčitky? Nic si nevyčítejte a »jeďte« dál.
Zbavte se pocitů viny
Nikdo není dokonalý a každý občas zhřeší. Určitě víte sama nejlíp, co ve vás vyvolá spolehlivě pocity viny. Někdo si vyčítá, že už týden nebyl ve fitku, někdo zas smutní nad vyjedenou krabicí se sladkostmi. Pocit, že jsem to nezvládla, dovede pěkně zdeptat. Určitě z vlastní zkušenosti víte, že tohle duševní rozpoložení velmi často vede k definitivní rezignaci. Tak na tohle rychle zapomeňte. Nebo raději chcete upadnout do pasivity? To asi těžko.
Pokud zhřešíte, nejlepší, co můžete udělat, je na to prostě zapomenout a vzchopit se. Prostě jste si dala do nosu a pěkně si pár dní polenošila? A co má být? Svět se nezbořil a vy pokračujte dál ve vytyčeném stravovacím a cvičebním programu. Pokud prožijete vlastní prohru, je to vlastně dobrá věc, protože představuje nejlepší poučení. Pokud z ní dokážete dostat pozitivní myšlenku, je to jedině dobře.

Noční přejídání

22. května 2008 v 11:55
Noční přejídání je trestem pro náš organismus. Tělo pracuje, místo aby odpočívalo, a kila jdou závratnou rychlostí nahoru.
Probudí-li vás v noci hlad a vy se musíte najíst, abyste opět usnuli, někde ve vašem stravovacím režimu nastala chyba. Zjistěte, co je příčinou a odstraňte ji.

Noční přejídání díky hladovění

Stačí když přes den třeba i jen mírně hladovíte a tělo si večer vybere svou daň, vyšle vám signál, že o co jste jej okradli, chce zpátky, a to v podobě vlčího hladu. Jakmile se ale přejíte, druhý den nemáte na jídlo ani pomyšlení. Opět vyhladovíte a večer znovu nastupuje těžko překonatelný hlad. Chcete-li tento nekonečný kolotoč zastavit, nevynechávejte snídani a jezte často, ale v malých porcích. Poslední jídlo si dopřejte cca 3 hodiny před spaním.

Stres příčinou nočního přejídání

Patříte-li mezi osoby, které řeší stres jídlem, napětí nashromážděné za celý den "vybouchne" často právě večer. Přejedení se způsobuje zvýšení krevního oběhu v oblasti zažívání a zároveň snížení prokrvení mozku, tak dochází k pocitům uklidnění až otupění. Vyměňte jídlo za relaxační hudbu, meditaci nebo si najděte činnost, která vás bude činit šťastnými. Snažte se své problémy řešit, nenechávejte je růst!

Přejídáte se ze zvyku

Brambůrky k televizi, pivo nebo víno a dobré jídlo k pohodovému večeru průměrného Čecha prostě patří. Nechcete-li ale rozhodit svůj metabolismus a nechápavě kroutit hlavou, jak je možné, že neustále přibýváte na váze, nebo nejste schopni zhubnout, budete muset své zvyky utlumit. Odvykací kúru odstartujte pravidelným stravováním v malých porcích. Přepadne-li vás i přesto v noci hlad, vypijte sklenici vody, která zasytí, ale organismu neublíží. Noční mlsnou obelstěte sklenicí mléka se lžičkou medu.

Přejídání z důvodu onemocnění

Pocity vlčího hladu může vyvolat také cukrovka, onemocnění žaludku nebo dvanáctníku. Pokud se často cítíte unaveni, točí se vám hlava a máte potíže s koncentrací, navštivte lékaře.

Syndrom nočního přejídání

Tzv. syndrom nočního přejídání postihuje pacienty, které trpí depresí nebo úzkostí. Projevuje se probouzením a nutkáním k přejídání. Bez nočního příjmu potravy takto nemocní lidé nejsou schopni usnout. Příčinou této spánkové poruchy je obvykle hluboký stres.

Jedenáct překvapivých triků pro ploché břicho

21. května 2008 v 11:22 | http://cyber-angel.blog.cz/
Zapomeňte na sklapovačky. Převislé břicho se dá zlikvidovat i jinými způsoby. Nechte se inspirovat jedenácti netradičními triky.
Samozřejmě, že každý touží po vypracovaném plochém břichu. Blíží se čas plavek, takže je nutné lehnout na zem a udělat minimálně milion sklapovaček? Zadržte! Sklapovačky a další neoblíbené cviky nejsou jediným způsobem, jak se zbavit přebytečných centimetrů v pase. Experti, které oslovil server msn, tvrdí, že stačí jen několik změn v životním stylu a vaše břicho se znatelně zmenší.
1. Zklidněte se
I když vás to možná nikdy nenapadlo, míra stresu má přímou souvislost s vaším zařezávajícím se páskem. "Stres totiž zvyšuje hladinu kortizolu a ten potom přispívá k hromadění tuku na břiše," uvádí Jacob Seidell z National Institute of Public Health v Holandsku. Pokuste se najít si pro sebe každý den několik minut, kdy se soustředíte pouze na své dýchání, zklidníte mysl a necháte stres odplout.
2. Vynechte alkohol
Sklenice vína, kterou si pravidelně dáváte k večeři, je možná právě tím důvodem, proč nemůžete dopnout džíny. Kromě nezanedbatelných kalorií, které v sobě obsahuje, alkohol také zvyšuje hladinu kortizolu. Podporuje tak ukládání tuku v břišních partiích.

Hluk a pocit úzkosti vedou ženy ke sladkostem

20. května 2008 v 10:54 | http://cyber-angel.blog.cz/

Ženy, které zažívají pocity marnosti, úzkosti a zuřivosti a jsou vystavovány rámusu a hluku, řeší svůj stres nejčastěji čokoládovou tyčinkou nebo jinou sladkostí či něčím malým k jídlu. U mužů to tak nefunguje.

Odborníci zjistili, že frustrované ženy v době největšího psychického vypětí jedí větší množství chipsů, sýra, popcornu a čokolády ve srovnání s ženami, které jsou v klidu.

Muži mají oproti ženám velkou výhodu, neboť konzumují stejné množství jídla, ať už jsou ve stresu či nikoliv.

Mýty o hubnutí, které slýcháváme pořád dokola

8. května 2008 v 22:40
Newím,čí mě tehle článek tak zaujal,ale je rozhodně zajímavý :)
Utrpení je hladovění, ale ne dieta.
Utrpení je hladovění, ale ne dieta.

Balíček poslední záchrany při hubnutí

8. května 2008 v 22:27

Mějte při ruce potraviny, které pomohou rychle zahnat chuť na jídlo, ale přitom nebudou bojkotovat vaši snahu o pár kilo zhubnout.

Pro náhlý hlad

 • jogurt s obsahem tuku v sušině do 2 procent
 • čerstvá zelenina v téměř neomezeném množství
 • mražená zeleninová směs pro přípravu salátu nebo rychlé polévky
 • mražená treska nebo krůtí maso pro přípravu rychlé večeře
 • dýňová nebo slunečnicová semínka, mandle (ne solené a opražené)
 • jahody nebo bobulové ovoce (například rybíz)
 • müsli tyčinky bez polevy (pouze do oběda)

Pro chuť na sladké

 • čtvereček hořké čokolády s obsahem minimálně 60 procent kakaa
 • pět želatinových medvídků
 • tři kousky sušeného ovoce

Nepatří sem

 • pečivo, především bílé
 • některé druhy ovoce, například jablko, banán nebo hroznové víno
 • sýry
 • uzeniny
 • takzvané zdravé sušenky

Pláč =´(

6. května 2008 v 19:56 | Zuzvinka
ŘÍKÁ,ŽE MĚ NIKDY NEVIDĚL PLAKAT. JAK RÁDA BYCH MU TO UKÁZALA, ALE VŠECHNO TO DOLEHÁ AŽ DOMA...
 • Tolik si mi ublížil, přitom jediné co jsem udělala je to, že tě miluju.
 • Nic není bolestivější než poznání, že on pro tebe znamená vše a ty pro něj nic.
 • Nepamatuju si kdy naposled byl můj úsměv upřímný, jediné co vím je, že to bylo když jsem ještě byla s tebou…
 • Pokoušela jsem se na tebe zapomenout milionkrát, ale pořád mám sny, že jednoho dne budeš můj
 • Jestli jediná možnost jak být spolu je v mých snech, potom mě nech spát navždy.
 • Ty jsi ten kdo mi úplně vráží dech.
 • Jaký to je pocit vědět, že jsi všechno po čem toužím?Moc pěkňoučké =*

3. května 2008 v 20:51

Dieta sedm krát sedm

1. května 2008 v 10:12 | Zuzvinka
Tato dieta má příznačný název 7x7, jelikož její princip spočívá v pravidelné konzumaci sedmi jídel po sedm dní. Jí se méně, zato často. Bylo totiž zjištěno, že kultury, které mají mnohem menší podíl obézních lidí oproti štíhlým na obyvatele - za všechny jmenujme třeba Středomoří - jedí často, zato malé porce. Nepřejídají se a jejich metabolismus snadno a efektivně využije dodané potravy a tuky neukládá. Výsledkem je zdravé, štíhlé tělo.
Pokud organismus přijímá jen málo tuků, je nuceno sáhnout do vlastních zásob. Malé, časté dávky potravy také správně nastartují metabolismus a spalování tuků tak probíhá ještě rychleji. Důležitým prvkem této diety je také přítomnost ovoce či zeleniny ke každému jídlu, a to před samotným hlavním chodem.
Tato dieta tedy dokáže:
 • udržovat nízký přísun tuku
 • zvýšit denní porce vlákniny
 • snížit obsah kalorií, které denně sníme
 • zajistit dostatečné množství živin a vitamínů
 • zbavit se přebytečného tuku
Příklad týdenní diety:
Pondělí
Snídaně: celozrnný chléb s margarínem a pomerančový džus
Svačina: banán a pomeranč (může být nahrazen jiným ovocem)
Oběd: 1 kus pita chlebu se šunkou(nebo plátkem sýra) a salátem, 2 sklenice vody
Svačina: 1 nízkotučný jogurt
Pozdní svačina: 1 jablko
Večeře: 1 velký talíř zeleninového vývaru a 2 krajíce celozrnného chleba, 1 sklenice vody
Dezert: ovocný salát
Úterý
Snídaně: menší miska ovesné kaše s nízkotučným mlékem a 1 sklenice pomerančového džusu
Svačina: banán a pomeranč (může být nahrazen jiným ovocem)
Oběd: 1 velký talíř hovězího vývaru a 2 krajíce chleba, 1 sklenice vody
Svačina: 1 krajíc biskupského chlebíčku
Pozdní svačina: 1 nízkotučný jogurt a mandarinka
Večeře: 2 porce luštěnin jako cizrna nebo čočka s rýží, 1 sklenice vody
Dezert: 1 malá sběračka nízkotučné (vodové) zmrzliny
Středa
Snídaně: 2 krajíce celozrnného chleba s margarínem a jahodovým džemem a pomerančový džus
Svačina: banán a pomeranč (může být nahrazen jiným ovocem)
Oběd: Zeleninový salát (třeba Caesar salát) se dvěma krajíci celozrnného chleba, 2 sklenice vody
Svačina: 1 hruška nebo jiné ovoce
Pozdní svačina: 1 müsli tyčinka
Večeře: 1 menší talíř pasty s mořskými plody, zeleninový salát a 1 sklenice vody
Dezert: čerstvé ovoce
Čtvrtek
Snídaně: 1 menší miska cereálií s nízkotučným mlékem a ovocem, pomerančový džus
Svačina: banán a pomeranč (může být nahrazen jiným ovocem)
Oběd: 1 sendvič/rolka s lososem s salátem., 2 sklenice vody
Svačina: 1 müsli tyčinka
Pozdní svačina: 1 nízkotučný jogurt
Večeře: 1 malý kousek kvalitního hovězího masa se dvěma druhy luštěnin a rýží a zelenina, 1 sklenice vody
Dezert: 1 malá sběračka nízkotučné (vodové) zmrzliny
Pátek
Snídaně: celozrnný chléb s margarínem a džemem a pomerančový džus
Svačina: banán a pomeranč (může být nahrazen jiným ovocem)
Oběd: 1 pita chléb s rostbífem a salátem, 2 sklenice vody
Svačina: 1 jablko nebo jiné ovoce
Pozdní svačina: 1 müsli tyčinka
Večeře: grilovaná nebo pečená ryba/kuře s dušenou zeleninou nebo menší miska těstovin s rajčatovou omáčkou, salát
Dezert: čerstvé ovoce
Sobota
Snídaně: rozmixovaný banán s mlékem (nízkotučným)
Svačina: banán a pomeranč (může být nahrazen jiným ovocem)
Oběd: 1 sendvič s tuňákem a salátem, 2 sklenice vody
Svačina: 1 krajíc biskupského chlebíčku
Pozdní svačina: 1 nízkotučný jogurt a pomeranč
Večeře: grilovaná nebo pečená ryba/kuře (bez kůže) s dušenou zeleninou nebo menší miska těstovin s rajčatovou omáčkou, salát, 1 sklenice vody
Dezert: 1 malá sběračka nízkotučné (vodové) zmrzliny
Neděle
Snídaně: menší miska ovesné kaše s nízkotučným mlékem a 1 sklenice pomerančového džusu
Svačina: banán a pomeranč (může být nahrazen jiným ovocem)
Oběd: 1 kuřecí quesadilla s rajčatovou salsou
Svačina: 1 nízkotučný jogurt
Pozdní svačina: 1 müsli tyčinka a 1 jablko
Večeře: 1 porce zeleninového rizota a salát, 1 sklenice vody
Dezert: nízkotučný pudink nebo mléčná rýže
Poznámka: jest-li jste vegetariáni můžete maso nahradit 100g - 150g sýra 20%
hov. vývar můžete nahradit zeleninovým vývarem